K síti OVJih.NET a internetu se může připojit každý nový člen spolku v lokalitě, kde je takové připojení technicky možné. Způsob připojení se odvíjí od toho, jestli je již v objektu přítomna naše technologie či nikoliv. První krok je vytvoření poptávky pomocí kontaktního formuláře, kde Vám sdělíme jaké máte možnosti.

Objekt je již připojen

   Zde je situace nejjednodušší. Náš technik Vám na odeslaný kontaktní formulář sdělí kdy bude možné připojení Vašeho bytu. V rámci objektu se byt připojuje technologií Gigabit Ethernet. Kabel bude s dostatečnou rezervou dotažen až do bytu a případně zakončen konektorem RJ45, nebo zásuvkou.

Připojení rodinného domu

   V prvé řadě je nutné zvážit, který přístupový bod sítě OVJih.NET je k připojení nejvhodnější. Faktory jsou vzdálenost a přímá viditelnost. Hraniční vzdálenost je cca 1,5 - 2 km. Spojnice mezi body nesmí být blokována žádnými budovami. Případnou blokaci několika stromy lze tolerovat, nicméně je vždy na individuálním zvážení.

   V současné době pro připojení rodinných domů používáme technologii Wi-Fi v pásmu 60ghz nebo 5Ghz pomocí úzce směrových antén. S výběrem vhodného zařízení a konfigurací Vám ochotně pomohou naši správci.

Dům není připojen, se sousedy bychom se rádi připojili

  Pokud je v domě více zájemců, vybudujeme přípojný bod v domě na vlastní náklady. Pro připojení je třeba přivést UTP kabel do bytu, UTP kabel od zásuvky k Vašemu PC nebo domácí WiFi.
Po vyplnění formuláře se zájmem o připojení nebo projevení zájmu o připojení jinak, se Vám ozve správce, nebo člen aktivní v daném místě.
  Přivedení sítě do bytu se může zhostit tento člen nebo si můžete najmout odbornou firmu, popř. přivést síť do bytu svépomocí. Nebo využít stávající infrastrukturu, pokud k nám přejdete jiného poskytovatele.